Hakkımızda

Tarihçe

ÇEMEN TEKSTİL, 1990 yılında kurulmuş olup %100 akrilik iplik üretimini sürdürmektedir. 2001 – 2005 yıllarında çağın gereksinimlerini karşılamak amacıyla modernizasyon yatırımı yapılarak tüm makine parkurları yenilemiş olarak faaliyetlerini kalite ve müşteri odaklı olarak devam etmektedir. 2006 yılında boyama tesisimizin de devreye girmesi ile birlikte tamamıyla entegre bir tesis haline gelmiştir. 2016 yıllarında yapılan ilave yatırımlar sayesinde ÇEMEN TEKSTİL günlük 20 ton üretime ulaşmıştır.

ÇEMEN TEKSTİL sürekli iyileştirme ve moda trendlerini takip ederek ihracat ve büyük mağaza zincirlerine hızlı ve kaliteli servis verebilecek konumdadır.

Hammaddesini Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş ‘den tedarik eden ÇEMEN TEKSTİL, 2017 yılında yeni bir yatırım LAMOS HALI SAN. TİC. A.Ş yi bünyesine katmıştır. Kaliteden ödün vermeyen üretime odaklı anlayışını sürdüren ÇEMEN , halı sektöründe de kısa sürede pazar payını katlayarak ülkeye katma değer ve istihdam sağlamaktadır.

Üretim esnasinda bir çok kalite kontrol noktasi ile maksimum kalite amaçlanırken maliyet düşürülerek de kalitenin en uygun fiyatlarla müşterilere ulaştırılmaya odaklanılmıştır.

İhracat

ÇEMEN TEKSTİL 1990 ‘dan günümüze sürekli büyüyen müşteri portföyü ile üretiminin büyük bir bölümünü ihraç etmektedir Ihracat yapilan ülkeler arasinda, Almanya, , Brezilya, Macaristan , İtalya , Portekiz , Ürdün , Pakistan Sırbistan Tunus ve Ürdün yer almaktadır. ÇEMEN TEKSTİL’in öncelikli hedefi yurt içinde sağladığı bu prestiji tüm dünyada da sağlamaktır.

Sizler de ayrıcalıklı müşteri ağımıza katılmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.